Yanmaz Ses Yalıtım Süngerleri

Ses YalıtımKullanılacak olan yanmaz süngerlerin lamine işlemi gerçekleştirilip iki ürün arasına epdm ağır ses bariyeri kullanılması ile ses kesici, ses izolasyonu sağlayan bir ses yalıtım süngeri ortaya çıkmaktadır.

Üst yüzeyde yanmaz akustik sünger ve alt yüzeyde sügnerpan diye bilinen yüksek yoğunluklu ses yalıtım ürününün kullanılması daha doğru olmaktadır.
düz yanmaz süngerdüz yanmaz süngerdüz yanmaz sünger

 Yanmaz ses yalıtım süngeri, ses geçişlerinin engellenmesi gereken mekanlarda uygulanmaktadır. Ses kesici özellikteki yanmaz süngerler güçlü gürültüleri izole edebilmek için ağır ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir. Yanmaz ses yalıtım süngerleri rebonded bondex süngerpan, yanmaz akustik sünger ve bariyerli süngerdir. Tavan ve duvarlara yapıştırılarak uygulama işlemi gerçekleştirilmektedir.

 yanmaz ses yalıtım süngerleri

Ses geçişlerinin engellenmesinde performansı en yüksek olan malzeme rebonded bondex süngerpandır. Yoğunluğu çok yüksek olan ses kesici bir malzemedir. Ses yalıtım uygulamalarında ilk olarak bondex süngerpan uygulanmaktadır. Daha sonra üstüne istenilirse yanmaz akustik sünger uygulanabilmektedir. Şiddet seviyesi yüksek olan gürültülerin izolasyonu için bondex süngerpan bariyerli olarakta kullanılabilmektedir.