Yanmaz Akustik Sünger

yanmazSes yalıtımı ve akustik izolasyon sağlamak için kullanılan yanmaz süngerler iki farklı ham maddeden üretilmektedir. Melamin ve poliüretan olan yanmaz süngerler açık gözenekleri ile ses absorbe sağlayan özel ürünlerdir.
düz yanmaz süngerdüz yanmaz süngerdüz yanmaz sünger

 Yanmaz akustik sünger farklı formlarda üretilen, alternatif kalınlıklar ve yoğunluklar sunulan ses yalıtım süngeridir. Yoğunluk ve kalınlık alternatifleri sayesinde akustik ses yalıtımında farklı sonuçlar elde edilebilmektedir. Özel testlerden geçirilerek kalite standartlarına uygun bir şekilde imal edilen yanmaz akustik sünger sertifikalı bir malzemedir. Yanmazlık özelliği taşıyan akustik sünger yangın gibi büyük tehlikelerde alevlerin büyümesine engel olmaktadır.

yanmaz akustik süngerler

Yanmaz akustik sünger epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir. Bariyerli modeli sayesinde ses geçişlerine engel olabilmektedir. Gözeneklerinin açık olması uygulandığı ortamda akustiği kontrol altına almasını sağlamaktadır. Yüzey şekilleri düz, yumurta, piramit, labirent ve spesiyal formlarında üretilmektedir. ISO kalite belgesine sahip ve yanmazlık sertifikalı, üst düzey performansa sahip bir ses yalıtım süngeridir. Kullanım alanı olarak bir çok alan ve mekanda uygulanabilmektedir.